Dijital Pazarlama Nedir ?

Dijital Pazarlama sosyal medya reklamları ve google ad. diye adlandırdığımız reklam türlerini kapsamaktadır. Günümüzde artık markaların çoğu bütçelerini Sosyal Medya Reklamcılığına ayırmaktadır. Seo pazarının artık savaş meydanından farkının kalmadığı bu dönemde çoğu marka için Digital Pazarlama akıllıca bir çözümdür. 

Seo yapılması için ayrılan bütçeden çok daha makul ücretlere dijital reklam verilebilmekte ve seo dan çok daha kısa sürede verim alınabilmektedir. Öyle ki amerikan başkanı Donald Trump amerika seçimlerini tamamen sosyal medya reklamları ile kazandığı söylenmektedir.

2019 Yılı baz alındığında Facebook kullanıcı sayısı,2 milyar 271 milyon'a ulaştı. Bu sayı Türkiye de ise 51 milyon'a ulaştı. Dijital Pazarlama sayesinde markanızı 51 Milyon kişiye ulaştırabilirsiniz.

2019 yılında İnstagram kullanıcı sayısı Türkiye de 33 Milyona ulaştı. Markanızı detaylı hedef kitle listeleriyle kadın, erkek, yaş, eğitim durumu, yaşadığı şehir gibi detaylı hedef kitleler sayesinde doğru kişilere ulaştırıp potansiyel müşteri listenizi büyütebilirsiniz.

Bilinen en eski Dijital Pazarlama yöntemi olan Google Ads. google da yapılan aramalarda sitenizi üst sıralarda kullanıcılarına sunar. Böylelikle belirlediğiniz anahtar kelimelerle sitenizi dolayısıyla markanızı direkt olarak potansiyel müşterilerinize ulaştırmış olursunuz.